Hizmetler

Hizmetlerimiz

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Urla ve çevre ilçelerde yaşayanların sağlık hizmetine ulaşımını kolaylaştıracak bir merkez olarak hizmetinizdeyiz. Hem merkezimizde hem de evde tecrübe ve deneyimimizle yanınızdayız.

Enjeksiyon

Doktorunuz tarafından reçete edilmiş enjeksiyon tedavileriniz kabinde veya evinizin konforunda uygulanır. Reçete edilmiş tedaviler haftasonuna veya haftaiçi sağlık ocaklarının çalışma saatleri dışında kalan zamanlara denk gelebilir. Bu sebeplerle tedavilerinizi aksatmayın. Bize ulaşın, enjeksiyonunuzu gerektiği saatte uygulamak üzere planlayalım.

 • İntramüsküler (IM) Kas İçi Enjeksiyonu
 • Subkutan (SC) Deri Altı Enjeksiyonu
 • İntravenöz (IV) Damar içi Enjeksiyonu
 • Intradermal (ID) Deri İçi Enjeksiyonu

Pansuman

Her türlü yanık, kesi, yatak yarası(dekübit), dikiş pansumanlarınız evinizin konforunda ve profesyonel ekipmanlarla yapılır.

 • Ameliyat Sonrası Yara Pansumanı
 • Yanık Pansumanı
 • Kesi Pansumanı
 • Yatak Yarası (Dekübit) Pansumanı
 • Dikiş Pansumanı

Dikiş Alma

Doktorunuzun uygun gördüğü sürede ve yaranın kapandığı tespit edilerek dikiş alınır. Dikiş bölgesinde kızarıklık, şişlik, akıntı ve açılma var ise dikiş alınmamalıdır. Özel ekipmanlar sayesinde ağrısız ve hızlı bir işlemdir.

Serum

Doktorunuz tarafından reçete edilmiş serum tedavisi kabinde veya evinizde uygulanır.

Beslenme Ve Mesane Sonda Uygulamaları

Beslenme için mide sondası, idrar çıkışı için mesane sondası uygulamaları gereken hastalara kabinde veya evde hizmet sunulur.

Kulak Yıkama / Lavaj

Tozlu ve kirli ortamlarda çalışmak; işitme cihazı, kulaklık ve tıkaç gibi cihazların kullanılması ve kulağın sürekli olarak yabancı cisimlerle temizlenmesi kulak kirine yol açabilir. Kulak kirinin katılaşması ve buşon oluşumu, duymada zorluk ve baş ağrısına sebep olur. Bu semptomları yaşıyorsanız Otoskop ile kulak yolunuz incelenir. Eğer gerekli olduğu tespit edilirse kulak temizleme işlemi yapılır. İşlem sonrasında kişi, hemen gündelik hayatına dönebilir.

Profesyonel Yara Bakımı

Yatak yaraları, cerrahi yaralar yada her çeşit yaralanmaya bağlı gelişen yaralarınız evinizde en son teknoloji ile üretilen yara bakım malzemeleri kullanılarak pansumanınız gerçekleştirilir. Pansuman hizmetleri süreklilik gerektiren hizmetlerdir. Evde hizmet alarak sürekli hastaneye gitmek zorunda kalmazsınız.

Tansiyon Ve Şeker Ölçümü

Tansiyon ve diyabet gibi kronik hastalıklar, düzenli kontrol gerektirir. Randevu oluşturarak evde hizmet alabilir veya kabine gelerek ölçüm yaptırabilirsiniz. Aynı zamanda bu ölçümler düzenli evde bakım paketimizin içine dahildir. Paket içeriğiyle ilgili daha fazla bilgi almak için EVDE HASTA BAKIM HİZMETLERİ’ni inceleyin.

Gebelik Testi

Gebelik testinin doğru sonuç vermesi için HCG adı verilen hormonun salgılanmaya başlamış olması gerekir. Zamanından erken yapılan test doğru sonuç vermeyebilir. Bu yüzden regl döneminin gecikmesinden 3-5 gün sonra yapılan kan testi doğru sonuç verecektir. Laboratuvara göndereceğimiz kan örneği ile birkaç saat içinde sonuçları öğrenebilirsiniz.

Bebek Ve Çocuk İzleme

Bebek ve çocukların genel durumu değerlendirilir, boy ve kilo ölçümü yapılır.

Evde Hasta Takip Hizmetleri

Düzenli kontrol talep eden hastalarımıza paket hizmet sunmaktayız. Bu paketin içeriği hastanın ihtiyaçlarına göre değişebilmektedir. Düzenli olarak ev ziyaretlerinde yapılan temel işlemler şöyle sıralanabilir;

 1. Her ziyarette tansiyon, şeker, nabız, ateş gibi vital bulgular kontrol edilir.
 2. Hizmet alanın aldığı ilaçların takibi ve kontrolü (düzenli alıyor mu, ilaçların etkisini gözlemleme vb.) yapılır.
 3. Eğer varsa düzenli tedavileri (enjeksiyon, serum vb.) uygulanır.
 4. Kişinin fiziksel ve mental durumu değerlendirilir ve hasta yakını ile paylaşılır.
 5. Lüzum halinde ilgili uzman doktorlarla koordinasyon, tıbbi ekipman ve hastane desteği sağlanır.

Tüm Laboratuvar Testleri

PCR testi: Dilerseniz hızlı antijen ile 10 dakikada, dilerseniz laboratuvara teslim edilerek sonucunuzu alabilirsiniz.

Kan Tahlilleri: Birçok hastalığın teşhisi, yapılan kan testleri sonucunda belirlenmektedir. Bütün kan testlerinizi isterseniz sağlık kabinimizde isterseniz gelerek evlerinizde kan alarak yapmaktayız. Hareket kısıtı olan hastalarımızın tahlilleri için evinizin konforunda kan alımı yapılır ve laboratuvara teslim edilir. Doktorunuzun talep ettiği tahliller dışında kendi talebiniz üzerine vitamin eksikliği, kan değerleri ve kan grubunu öğrenmek için de kan testi yapılabilir.

Glutatyon

Glutatyon, hücre hasarlarına karşı bir bariyer görevi görür ve karaciğeri kimyasallardan arındırma özelliğine sahiptir. Dolayısıyla, dokuların oluşması ve onarılmasında, vücudun ihtiyacı olan kimyasalların ve proteinlerin yapımında ve bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesinde önemlidir.

Mental veya fiziksel olarak yorgun hissediyorsanız, sabah uykunuzu almamış şekilde kalktığınızı düşünüyorsanız, sık hastalanıyorsanız veya yüksek tempolu bir dönemden geçiyorsanız glutatyon tedavisi almanızda fayda var.

Seanslar haftada 1 veya 2 kez olarak toplamda 5-6 seans olacak şekilde planlanır. Hastalar 5-6 seansı zaman sınırlaması olmadan istedikleri zaman tekrarlayabilirler. Ya da, ayda 1 defa olmak üzere idame tedavisine devam edebilirler. Glutatyon tedavisi ömür boyu kullanılabilir. Tedavi bırakılsa bile vücuttaki etkileri 2 ila 4 aya kadar devam eder.

C Vitamini ve Diğer Destek Tedavileri

C Vitamini vücudumuzdaki biyolojik aktivitelerin çalışması için gerekli en önemli vitaminlerden biridir. Suda çözündüğü için diğer vitaminlerin aksine vücutta depolanmaz, fazlası vücuttan atılır. Beslenme veya takviye yoluyla dışardan almamız gerekmektedir.

Kişinin ihtiyaçları ve hastalık durumu belirlenerek serum içerisinde yüksek doz C Vitamini uygulaması yapılabilmektedir. Damar yolu ağızdan alınabilenden çok daha yüksek dozda C Vitamini vücudda infüzyon halinde yavaş yavaş verilebilmektedir. Bu sayede ağızdan alınanın aksine diğer gıdalarla etkileşime girmediği için maksimum etki sağlamaktadır.

Güçlü antioksidan etkisi, dokuların, hücrelerin korunması ve yenilenmesindeki katkıları, bağışıklık sistemini güçlendirici etkileri nedeniyle sağlıklı bireylerin de kullanabileceği bir tedavi yöntemidir.